Ulei pentru Renault Captur II
13 motorizări, de la cele mai noi. Alege-o pe a ta ca să vezi gradul recomandat, capacitatea și uleiurile potrivite din stoc.
2020 – prezent (7)
- 1.8 E-Tech Plug-in hybrid 160 PF (2025–prezent) 156 CP · 1793 cm³ · Benzină hibrid
- TCe 115 PF (2025–prezent) 115 CP · 1199 cm³ · Benzină
- 1.6 E-Tech Hybrid 145 PF (2021–2025) 143 CP · 1598 cm³ · Benzină hibrid SAE 5W-30
- TCe 160 PF (2021–2025) 158 CP · 1332 cm³ · Benzină hibrid SAE 0W-20
- 1.6 E-Tech Plug-in hybrid 160 PF (2020–2025) 158 CP · 1598 cm³ · Benzină hibrid SAE 5W-30
- TCe 140 PF (2020–2025) 140 CP · 1330 cm³ · Benzină hibrid SAE 0W-20
- TCe 90 PF (2020–2025) 91 CP · 999 cm³ · Benzină SAE 0W-20
2010 – 2019 (6)
- 1.5 Blue dCi 115 Euro 6d-temp (2019–2022) 115 CP · 1461 cm³ · Diesel SAE 5W-30
- 1.5 Blue dCi 95 Euro 6d-temp (2019–2022) 95 CP · 1461 cm³ · Diesel SAE 5W-30
- TCe 100 (2019–2020) 101 CP · 999 cm³ · Benzină SAE 5W-30
- TCe 100 LPG (2019–prezent) 101 CP · 999 cm³ · GPL / benzină SAE 0W-20
- TCe 130 PF (2019–2020) 131 CP · 1330 cm³ · Benzină SAE 5W-30
- TCe 155 PF (2019–2021) 154 CP · 1330 cm³ · Benzină SAE 5W-30
Nu-ți găsești motorizarea? Caută direct după gradul din cartea tehnică, în selectorul de ulei.
